Aktuality

13.10.2023
Skamaráť sa s internetom

Naša knižnica v novembri opäť ponúka seniorom možnosť vzdelávania sa v oblasti práce s počítačom a internetom. Ku každému účastníkovi budeme pristupovať individuálne a prejdeme si s nimi konkrétne témy, ktoré ich aktuálne zaujímajú.

11.7.2023
"Rozširujeme fond knižnice aj vďaka podpore Mesta: 140 Nových Kníh Pre Našich Čitateľov"

V považskej knižnici sme v nedávnej dobe pokročili v našom úsilí o zlepšenie knižničného fondu a poskytnutie bohatšieho čitateľského zážitku. Vďaka uzneseniu mestskej rady č. 40/2023 zo dňa 18. mája 2023 sme získali dotáciu v rámci programu "GRANTOVÝ PROGRAM mesta Považská Bystrica". Táto dotácia vo výške 500,00 €...

11.7.2023
#LetoSKnihou

Leto je v plnom prúde a my budeme radi, ak nám dáte vedieť, či ho trávite aj s knihou v ruke. Či už na dovolenke, chate, v práci, pri prerábke bytu

11.7.2023
Top letný čitateľ

Milí čitatelia, aj počas leta je nám veľa z Vás verných a aj v tomto období oddychu a dovoleniek si vypožičiavate množstvo kníh, ktoré s Vami cestujú k moru, do hôr alebo za zážitkami. Niektoré Vám robia spoločnosť aj na chatách a v záhradách alebo len tak doma počas oddychu.

28.6.2023

Milí detskí čitatelia! ak radi čítate aj počas leta, máme tu pre vás dokonalú súťaž. Vyplňte nám prázdninový čitateľský zápisník o knihe (knihách), ktoré ste prečítali počas prázdnin a vyhrajte peknú knižku. Viac informácií na plagáte.

22.6.2023

Aj počas leta môžete byť v kontakte s Považskou knižnicou a pozdraviť ju z ďalekých či blízkych krajín. Milí detskí čitatelia, pošlite nám pohľadnicu z vašich letných dobrodružstiev z rôznych kútov Slovenska či sveta, veľmi nás tým potešíte. Vaše pohľadnice si potom vystavíme v detskom oddelení a odmeníme vás...

22.6.2023
Kúp knihu pre knižnicu

V spolupráci s kníhkupectvom Martinus ( M park, Považská Bystrica) a s Vami, drahí priatelia knižnice, sme do nášho fondu mohli zapísať 10 nových knižných titulov z odbornej oblasti, ale aj beletrie či literatúry pre deti.

19.6.2023
Putovanie vo svete kníh

Putovanie vo svete kníh - pásmo besied a prednášok pre deti a verejnosť podporených Fondom na podporu umenia

13.6.2023
Knižné novinky

Milí čitatelia, veľmi sa tešíme, že vám opäť môžeme predstaviť ďalšie knižné novinky. A ešte viac nás teší, že tak rýchlo ako sa do našich políc dopĺňajú, tak rýchlo z nich zase miznú a požičiavajú sa.

1.6.2023

Priestor pred Považskou knižnicou sa s príchodom teplých a už aj letných dní po druhý raz zmenil na príjemnú letnú čitáreň, ktorá sa počas leta párkrát stane aj literárnou kaviarničkou, v ktorej si pri dobrej kávičke alebo osviežujúcej limonáde spolu s Vami prečítame zaujímavé knižné tituly.