Súhrn aktivít a podujatí za uplynulý týždeň od 27.2. do 10.3.2023.

 

Milí priatelia Považskej knižnice, posledné dni a týždne boli v našej inštitúcii veľmi rušné, preto Vám prinášame zhrnutie aktivít a podujatí za obdobie až dvoch týždňov; a to od 27.2. do 10.3.2023.

Hneď v pondelok 27. februára sme pracovne privítali ďalšieho mladého a talentovaného človeka z regiónu, s ktorým chystáme v Považskej knižnici krásne interiérové dizajnové veci!

V posledný februárový deň - 28. sme ocenili našich najaktívnejších čitateľov za oddelenia beletrie, literatúry pre deti a mládež a odbornej literatúry. O kultúrno - umelecké spestrenie sa postarali divadelníci zo ZUŠ Imra Weinera Kráľa pod vedením Juraja Budzovského. Atmosféra podujatia bola viac ako príjemná a veľmi sa tešíme, že sme ju mohli tento rok zažiť bez obmedzení.

1. marca sme uviedli do života nové logo našej knižnice a touto cestou sa lúčime s knižničnou sovičkou Aničkou. Bolo nám cťou.

Vo štvrtok 2. a piatok 3. marca sme spolu s Jozefom Pobočíkom ml. prevážali a umiestňovali obrazy k jeho pripravovanej vernisáži.

Ďalší týždeň od 6.3. do 10.3. (resp. 12.3.) sa niesol v duchu Týždňa slovenských knižníc.

V pondelok 6. marca sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia Týždňa slovenských knižníc v Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne Tohtoročná téma TSK niesla názov "Knižnice, záruka kvalitných informácií".

V stredu 8. marca sa konala dlho plánovaná a rovnako dlho očakávaná vernisáž obrazov Jozefa Pobočíka ml. s názvom "Ilustrácie". Vernisážou nás a rovnako aj Vás previedla kolegyňa z oddelenia regionálnej bibliografie Antonia Tonka Šaradinová, ukážky z ilustrovaných kníh čítali kolegyne z oddelenia beletrie a odbornej literatúry. Táto vernisáž bola prvou z mnohých, ktoré v Považskej knižnici chystáme a tešíme sa, že celé podujatie bolo úspešné či už účasťou, alebo atmosférou a priebehom.

V piatok 10. marca sme si uctili a pripomenuli jedinečného herca Jozefa Kronera, ktorý nás opustil pred 25 rokmi. Spomienkovej besedy sa zúčastnili seniori zo Zariadenie pre seniorov Katka, ZPS Lánska a klubu seniorov. Spoločne s príbuznými Jozefa Kronera strávili príjemné chvíle spojené s týmto hereckým velikánom, ktorý aj napriek tomu, že nebol rodákom, je s naším mestom veľmi úzko spätý.

Okrem týchto podujatí prebiehali (nielen počas Týždňa slovenských knižníc) interaktívne a informačné hodiny pre žiakov ZŠ, slávnostné zápisy či besiedky a poučné prezentácie na rôzne témy: Ako sa zo stromu stane rozprávková kniha, História písma, Knihy, ...

Ďakujeme za mimoriadne rušné dni, tešíme sa, že to v Považskej knižnici žije!

Fotogaléria

42 fotografií