spisovateľka Lenka Šingovská

Vo štvrtok 30. mája 2024 sme v priestoroch Považskej knižnice privítali milých hostí. Zavítala k nám pani spisovateľka Lenka Šingovská, zakladateľka vydavateľstva Class a občianskeho združenia Class SLOVAKIA; autorka zážitkových dvojjazyčných publikácií. Vo svojich dielach približuje Slovensko ako krajinu plnú tajomstiev, prechovávajúc vrúcny vzťah k našej domovine.

Spoločne s pani Šingovskou sme pripravili dve interaktívne besedy pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Na prvú besedu prišli žiaci zo ZŠ v Považskej Teplej, zo ZŠ Školská a ZŠ Slovenských partizánov. Na druhej besede boli našimi hosťami žiaci zo ZŠ Nemocničná.

Celé podujatie sa nieslo v príjemnom a radostnom duchu, nechýbala však ani štipka napätia. Pani Šingovská totiž priniesla viacero krásnych ilustrácií, ale aj drevenú truhlicu s pokladmi, ktoré postupne odhaľovala. Deti sa tak oboznamovali s knižným príbehom „Dodo v krajine permoníkov“, ale aj významom rozličných hornín a minerálov (pokladmi podzemia).

Všetkým našim hosťom ďakujeme a tešíme sa nielen z hojnej účasti návštevníkov, ale aj milej a povzbudivej spätnej väzby prítomných.

Viaceré diela od pani Šingovskej nájdete aj v našom knižničnom fonde.

Fotogaléria

6 fotografií