Letná čitáreň

Priestor pred Považskou knižnicou sa s príchodom teplých a už aj letných dní po druhý raz zmenil na príjemnú letnú čitáreň, ktorá sa počas leta párkrát stane aj literárnou kaviarničkou, v ktorej si pri dobrej kávičke alebo osviežujúcej limonáde spolu s Vami prečítame zaujímavé knižné tituly.

V prípade priaznivého počasia je možnosť posedenia v letnej čitárni každý pracovný deň od 12. júna do 30. septembra v čase od 8:30 do 16:00 hod. (v stredu od 8:30 do 17:00 hod.).

V tomto priestore vyhradenom na čítanie pod holým nebom sa čoskoro môžete tešiť na príjemné prostredie dotvorené zeleňou a rastlinami, ktoré oddelia čitáreň od rušného okolia, ale aj na krásne a pohodlné posedenie, ktoré sme vyberali tak, aby ladilo so zachovanými historickými dekoračnými prvkami našej budovy.

Prečítať si u nás môžete knihy, ale vybrať sa dá aj z bohatej ponuky denníkov, časopisov, voľnočasových magazínov a odborných časopisov pre dospelých alebo rôznych periodík pre deti a mládež. V našom čitárenskom menu nechýbajú ani regionálne periodiká ako Považskobystrické novinky alebo MY Považský obzor.

Služba našej letnej čitárne je zdarma – od nás pre Vás.

Letná čitáreň