Hlavná stránka / Čítame online malým aj veľkým

Čítame online malým aj veľkým

Čítame online malým aj veľkým (Janka Tršková)

17.3.2021
Janka nám rozprávkou *Repujúci grep od Hany Koškovej uzatvára týždeň online čítania malým aj veľkým v Považskej knižnici. *Repujúci grep* je príbehom zeleniny a ovocia, ktoré utečú pestovateľovi, ktorý používal umelé hnojivá, nedoprial rastlinám vzduch

Čítame online malým aj veľkým (Danka Špirková)

17.3.2021
Danka nám dnes prečíta vtipný príbeh o zlodejke kukurice a jej neznámom tichom spoločníkovi. Túto vtipnú príhodu tety Milky s názvom *Keď som kradla kukuricu spracoval Gejza Sádecký v knihe *Povesti z Považia: povesti, rozprávky a baladické príbehy* Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Majka Blašková)

17.3.2021
Aj Majka nám dnes prečíta povesť - a to priamo z Jelšavy. *Biela pani z knihy *Jelšavské povesti* od Evy Wilson, nám rozpovie príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ale aj tragické osudy obyvateľov tejto dediny. Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Marika Jakubčíková)

17.3.2021
Marika dnes začína naše čítanie povesťou *Oklamaný čert z knihy *Slovenské povesti o hradoch, zámkoch a iné od Gejzu Sádeckého a Františka Ružbarského Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Zuzka Žiačková)

17.3.2021
Zuzka v dnešnom čítaní pokračuje príbehom *Ako dostal Paľko alergiu na školu z knihy *Usmiate rozprávky z bieleho plášťa* od Daniely Reichstädterovej. Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Katka Cabajová)

17.3.2021
Katka nám *Ušiačikmi od Moniky Novákovej otvára dnešné čítanie Priblíži nám život troch kamarátov - zelených škriatkov, ktorí meno "Ušiačikovia" dostali podľa svojich veľkých uší. Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Antónia Šaradinová)

17.3.2021
Tonka sa dnes ponorila do tajov hlbín oceánu s krásnym príbehom *Gerda: Príbeh veľryby od Adriána Macha O tom, že je Gerda najšťastnejšou veľrybou na svete niet pochýb. Má milujúcich rodičov a nič jej nechýba. Jedného dňa sa však Gerda zobudí v šírom oceáne úplne sama a tak jej nezostáva nič iné, ako vydať sa na dobrodružnú plavbu, počas ktorej stretne mnoho zaujímavých tvorov Prajeme príjemné počúvanie.

Čítame online malým aj veľkým (Deniska Mesíková)

03.3.2021
Dnes Vám Deniska prečíta ukážku z knihy *Jašo na jarmoku od autorov Sone Uríkovej a Tomáša Kompaníka *Jašo na jarmoku* nám zábavným spôsobom, prostredníctvom bláznivých zážitkov dievčatka Barborky a jej psíka Jaša na miestnom jarmoku, pripomína a približuje takmer zabudnuté tradičné remeslá, ktoré v dnešnej dobe vidíme už len na spomínaných jarmokoch a historických remeselných predstaveniach. Prajeme príjemné čítanie.

Čítame online malým aj veľkým (Barborka Mihaliková)

02.3.2021
Dnešnou druhou čítajúcou je Baška, ktorej vlasy spôsobili, že vyzerá ako neznámy bandita. Uvedie ukážku z knihy *Kata Strofová a príbeh snehovej vločky, ktorého autorom je Juraj Šlauka a samozrejme aj hlavná hrdinka Kata Strofová, o ktorej príbeh je. Kata sa vráti do svojich detských čias, kedy spomína na Vianoce, počas ktorých nenapadol žiaden sneh. Rozhodne sa preto, že zistí, čo sa to tam hore v oblakoch vlastne stalo *Kata Strofová a príbeh snehovej vločky* je druhým dielom úspešnej knihy *Katastrofický denník Katy Strofovej* - neohrozenej reportérky televízie Tresky - Plesky

Čítame online malým aj veľkým (Andrea Smolková)

01.3.2021
Aďka nám ako prvá prečíta ukážku z knihy *Anča z Pomaranča a tajomný neznámy* od Kataríny Škorupovej Veľmi vtipný príbeh o malej výmyselníčke Anči, jej kamarátoch, protivnej sestre, babke, ktorá je tak trocha bosorka a mnohých ďalších je rovnako zábavným a zaujímavým pokračovaním prvej časti *Anča z Pomaranča* Tentokrát sa Anča a jej kamoši budú potýkať s neznámym "zločincom" s desivým tetovaním hada na hrudi. Prajeme príjemné počúvanie.


<< < | 1 | > >>