Hlavná stránka / Aktuality / Zhrnutie činnosti a aktivít Považskej knižnice za obdobie od 3.4. do 14.4.2023.

Zhrnutie činnosti a aktivít Považskej knižnice za obdobie od 3.4. do 14.4.2023.

Opäť Vám prinášame súhrn kultúrno-vzdelávacej činnosti Považskej knižnice v Považskej Bystrici za obdobie od 3.4. do 14.4.2023.

Pondelok 3. apríla započali kolegyne z oddelenia beletrie čítaním o veľkonočných zvykoch papradňanskej a marikovskej doliny v Zariadenie pre seniorov Katka, kde si spolu s klientmi zariadenia vyrobili krásnych veľkonočných zajačikov zo starých kníh.

V utorok 4. apríla nás navštívili žiaci 2. ročníka ZŠ Nemocničná v Považskej Bystrici, ktorí absolvovali informačnú prípravu o našej knižnici a tiež boli slávnostne pasovaní za čitateľov.

V stredu 5. apríla sme pre zmenu privítali štvrtákov zo ZŠ v Považskom Podhradí, ktorí zistili "Ako sa zo stromu stane rozprávková kniha".

Štvrtok 6. apríla patril prípravám výstavy a vernisáže regionálneho umelca - maliara a sochára Miloša Ráca.

Prvý pracovný deň po Veľkej noci – utorok 11. apríla sme začali vo veľkom štýle a to priamo vernisážou výstavy obrazových diel Miloša Ráca, ktorá nesie názov "S nádejou IX.". V príjemnej atmosfére, ktorú nám svojim hudobným klavírnym vystúpením dotvoril Peter Komoráš, absolvent ZUŠ Považská Bystrica, hudobný odbor, sa na vernisáži zišla verejnosť, ktorá mala možnosť sa pod vedením kurátorky výstavy Mgr. Zuzana Žbodáková dozvedieť o trošku viac o tvorbe pána Ráca. Za Považskú knižnicu sme ako poďakovanie pánu Rácovi odovzdali na pamiatku ďakovný list za umeleckú reprezentáciu a tiež knižničného knižného anjelika, ktorého nám (ako vždy) vyrobila šikovná kolegyňa Mária Moravíková. O vernisáži obrazov si môžete aktuálne prečítať aj v najnovšom čísle Považskobystrických noviniek. Výstavu obrazov si v hlavnej budove Považskej knižnice môžete pozrieť do 28. apríla2023.

V rovnaký deň ešte účastníci Akadémie seniorov II. absolvovali pod vedením kolegyne z regionálnej bibliografie vzdelávací výlet do múzea "Chalúpka marikovských tradícií" v Dolnej Marikovej.

V stredu 12. apríla sa dievčatá z oddelenia pre deti a mládež opäť venovali deťom - tento raz žiakom zo ZŠ Slovenských partizánov, ktorým porozprávali o knihách, ich vzniku a ilustráciách. V rovnaký deň boli aj kolegyne z oddelenia beletrie navštíviť pacientov na lôžkovom oddelení v NsP Považská Bystrica a čítaním im snáď troška spríjemnili a skrátili čas, ktorý tam trávia.

Vo štvrtok 13. apríla prišli na informačnú prípravu o knižnici deti z MŠ Železničná.

Piatok 15. apríla sme pracovný týždeň plný kultúrno-vzdelávacích aktivít ukončili návštevou detí z MŠ Dolný Lieskov, ktoré si pozreli, ako to v takej knižnici funguje, dozvedeli sa čo je to kniha a ako vzniká a tiež si pozreli množstvo krásnych a zaujímavých detských kníh.

Nezaostáva ani pobočka na Rozkvete, ktorá kvôli mini priestoru nemôže privítať skupinové návštevy v rámci podujatí a preto naše rozkvetové dievčatá - knihovníčky veľmi aktívne navštevujú a rôznymi zaujímavými aktivitami obohacujú inštitúcie vo svojom okolí.

Okrem týchto aktivít sa venujeme refreshu spoločenskej miestnosti na pobočke SNP, ktorá pomaly, ale isto chytá druhý dych. Snáď nám preto odpustíte mierne obmedzenia (dočasné pozastavenie) realizácie podujatí pre deti MŠ a žiakov ZŠ, ktoré sa tam bežne uskutočňujú.

Ďakujeme Vám za priazeň a verte, že nezaháľame ani na minútu!

Zhrnutie činnosti a aktivít Považskej knižnice za obdobie od 3.4. do 14.4.2023.


Fotogaléria 

Výber z knižných noviniek

Vystúpte z kolotoča diét, Michal Páleník Skupinové hry pro život 4, Klaus W. Vopel Děti jsou hosté, kteří hledají cestu , Jiřina Prekopová, Christel Schweizerová Návrat k rodině a domů, Zdeněk Rieger, Markéta Zindulková

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30